50-tal: Auktionsfynd och Bil Från Kyrkogården

Så var det torsdag och jag sitter och jobbar med utskick till Marin föreningen
som jag oxå är med i, suck det blir inte mycket besök i garaget i veckorna
har för mycket annat jag pysslar med.

Ropade in ett par fräcka kryddhyllor från 50-talet som skall in i vår
renovering av köket så småningom.

Kommer att sitta som en smäck under skåpet vid vasken.

Letar efter ett snedskåp som passar in mått-mässigt. Hittar jag inget så
kommer jag att bygga ett själv.

Är det någon som vet om ett snedskåp som någon vill bli av med så hör gärna
av er.

Till er som gillar dom gamla bilarna från skrotarna kan dregla lite över den
här bilden.
Idag hittar man inga chevacabbar på skrotarna, dom här två är renoverade
idag.

Två stycken Chevrolet Impala Cabb 1958

Clinen
URL: http://clinensljuvafemtiotal.blogg.se/

Kul fynd! =)

Smsa Låna
URL: http://smsalåna.nu

Intressant blogg du har! Jag har läst igenom några av dina andra inlägg och jag diggar vad jag ser :).

The StarChief
URL: http://starchief.blogg.se/

Tack för det hoppas att du fortsätter att digga :-)

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

The StarChief

HÄR KOMMER DET LITE BLANDAT FRÅN 40-TAL TILL TIDIGT 70-TAL. EN DEL WESTERN RELATERAT. EN HEL DEL RUNT MITT INTRESSE FÖR PONTIAC OCH LITE ANNAT SOM JAG TYCKER E KUL. NÅGON ÅNGMASKIN DYKER NOG OXÅ UPP IBLAND.

RSS 2.0